Prezenty na ślub

prezent na ślub

Ślub to uroczystość, która przysparza wiele radości. Dwie połówki jabłka, które po latach samotności odnalazły się i chcą spędzić ze sobą życie. To naprawdę wesoła nowina. Jednak wiąże się też z wieloma kłopotliwymi kwestiami. Zaproszenia rozdawane są dużo wcześniej, aby móc skompletować piękną kreacje i odpowiednio przygotować się do wydarzenia. Jednak często większy problem od wyboru kreacji stanowi dobór odpowiedniego prezentu. Boimy się, że nasz wybór nie spodoba się parze młodej, będzie nieużyteczny lub -o zgrozo- ktoś podaruje taki sam prezent. Jak więc wybrać podarunek najbardziej odpowiedni?

Pieniądze

Prezent najbardziej uniwersalny i zawsze trafiony. Para młoda wstępująca na nową, wspólną drogę życia na pewno ma wiele wydatków i prędko spożytkuje taki podarunek. Jest to współcześnie najbardziej popularny prezent, gdyż młode małżeństwo często zbiera fundusze np.: na kupno mieszkania. Obecnie zdarza się, że narzeczeństwo dyskretnie informuje podczas zapraszania, że najbardziej trafionym prezentem będzie gotówka. W przypadku innych wydarzeń nie jest w dobrym tonie obdarowywać kogoś pieniędzmi (chyba, że jest to bliska nam osoba), ponieważ prezent ten jest bezpośredni, zdradza wartość produktu (w tym wypadku nie ma wyjścia), co jest źle widziane w tradycji obdarowywania się prezentami. Jednak wesele stanowi wyjątek.

Sprzęt RTV i AGD

Kolejne bardzo popularne przedmioty wśród prezentów ślubnych. Nic dziwnego, gdyż nie wyobrażamy sobie domu bez tych urządzeń, a para młoda rozpoczyna budowanie swojego gniazdka zazwyczaj od zera. Część pieniędzy i tak z pewnością przeznaczyliby na zakup tych sprzętów. Jednak nigdy nie możemy być pewni czy prezent nie powtórzy się lub czy na pewno określone funkcje sprostają wymaganiom nowożeńców.

Zastawy/sztućce

To także podstawowe wyposażenie domu. W tym wypadku prezent może nie przypaść go gustu wizualnie. Jeżeli decydujesz się na kupno zastawy warto, abyś wiedział czy para młoda woli klasyczne porcelanowe filiżanki, a może marzy o jakiś wyszukanych wzorach lub fascynuje się modą vintage?

Wycieczka

To kosztowny wybór, jednak idealny dla pary, która ceni sobie wspomnienia bardziej niż rzeczy materialne. Może być to cegiełka, która jeszcze bardziej zbliży zakochanych. Pierwszy, niesamowity krok we wspólną przyszłość. Alternatywą może być wspólny skok ze spadochronem czy lot awionetką. Zależy od upodobań pary młodej. Jednak decydując się na taki prezent zróbmy rozeznanie czy para młoda lubi tego rodzaju atrakcje.

Kupony lotto

Ta moda zaczęła się niedawno i spodobała się nowym pokoleniom. Ten niekonwencjonalny prezent to szansa na wzbogacenie się na grach losowych. Zamiast wręczać pieniądze, kupujemy za równowartość kupony lotto licząc, że para młoda zakreśli liczby wygrywające. Choć prawdopodobieństwo jest znikome teoretycznie wzrasta wraz z ilością kuponów.

Wina/książki

Pojawiają się coraz częściej jako dodatki do prezentów. Często wybierane zamiast kwiatów. Pary młode coraz częściej zakładają małe piwniczki z winami, więc prezent ten sprawdzi się idealnie. Książki to natomiast część naszej kultury, dlatego kultowe pozycje powinny być w każdym domu.

Podsumowanie

Prezent jest ważną kwestią, kiedy wybieramy się na wesele. Powinniśmy przemyśleć decyzję, a w miarę możliwości skonsultować to z innymi zaproszonymi. Jednak darujmy sobie uporczywe pytania pod adresem narzeczeństwa, gdyż to stawia ich w niezręcznej sytuacji. Jednak coraz bardziej popularne stają się listy z prezentami, które chcieliby otrzymać nowożeńcy. Prezenty można nawet zarezerwować na opublikowanej przez parze liście tak, by uniknąć dubli.

Leave a Comment